ترجمه متن انگلیسی به فارسی

پیش از پرداختن به موضوع ترجمه متن فارسی به انگلیسی ابتدا باید بدانیم که ترجمه چیست. هنر ترجمه هنر درک مطلب زبان مبدا و برگرداندن آن به شیوه ای روان و قابل فهم به زبان مقصد است. ترجمه صرفا به معنی نوشتن معانی کلمات و کنار هم چیدن آنها نیست! به نوشتن معنی کلمه به کلمه جملات زبان مبدا، ترجمه تحت الفظی می گویند که ترجمه ای بی کیفیت است و به هیچ عنوان پذیرفته نمی شود. ترجمه یک هنر است و به مهارت و توانایی خاصی نیاز دارد!

مترجم باید بتواند مفهوم مطلب و هدف نویسنده را درک کند و آن را به گونه ای رسا و گویا به زبان مقصد برگرداند. شاید فکر کنیم کار مترجم فارسی به انگلیسی راحت است زیرا زبان اصلی و مادری وی فارسی است و به راحتی می تواند متن را درک کند و معادل های انگلیسی کلمات و عبارت فارسی را کنار هم بگذارد و مفهوم را بیان کند. اما این تصوری اشتباه است، چرا که مترجم پس از درک مطلب زبان مبدا، باید هم توانایی یافتن معادل های مناسب انگلیسی کلمات را داشته باشد و هم بتواند مفهوم و مقصود نویسنده را بسیار روان و سلیس بازنویسی کند.

 

ترجمه متن فارسی به انگلیسی در ترجمیتو

ترجمیتو گروهی از مترجمین متخصص و متبحر را در اختیار دارد و می تواند تضمین کند که ترجمه فارسی به انگلیسی انواع متون با دقت و کیفیت بسیار بالا انجام خواهد شد. مترجمین ترجمیتو افرادی متخصص با تحصیلات آکادمیک هستند و با اصول و فنون ترجمه آشنایی کامل دارند.

 
نکات مهم در ترجمه فارسی به انگلیسی 

در ترجمه فارسی به انگلیسی نکات زیر حائز اهمیت هستند:

۱- مترجم باید توانایی درک مطلب زبان مبدا را داشته باشد.

۲- مترجم حتما باید در زمینه متن تخصصی تحصیل کرده باشد.

۳- مترجم باید در زمینه منابع و دایره لغات انگلیسی اطلاعات و دانش کامل و جامع داشته باشد.

۴- مترجم فارسی به انگلیسی باید توانایی نگارش متن به شیوه ای رسا و قابل فهم را داشته باشد.

۵- یک مترجم برای اینکه بتواند ترجمه ای دقیق و با کیفیت ارائه دهد باید با هر دو زبان مبدا و مقصد آشنایی کامل داشته باشد.

۶- هر مترجمی در روند ترجمه خود نیاز به دیکشنری خواهد داشت، در این زمینه مترجمی موفق تر خواهد بود که توانایی جستجو در دیکشنری ها را داشته باشد.

 

ترجمه متن فارسی به انگلیسی

 
مترجمین ترجمیتو و ترجمه متن فارسی به انگلیسی

مترجمین ترجمیتو بهترین و بزرگترین گروه ترجمه فارسی به انگلیسی را در سراسر کشور تشکیل داده اند. خانواده بزرگ ترجمیتو با در اختیار داشتن مترجمین متخصص و متبحر از سراسر کشور، به مشتریان خود تضمین ترجمه ای با کیفیت عالی را می دهند.

 

اگر بخواهیم ویژگی ها و مهارت های مترجمین ترجمیتو را در زمینه ترجمه متن فارسی به انگلیسی عنوان کنیم، می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

۱- مترجمین ما با هر دو زبان مبدا و مقصد آشنایی کامل دارند.

۲- مترجمین ما توانایی درک مطلب زبان مبدا یعنی زبان فارسی را دارند.

۳- مترجمین ترجمیتو دارای تحصیلات آکادمیک در رشته های تخصصی مورد نظر هستند.

۴- مترجمین ترجمیتو قلمی شیوا و رسا برای بازنویسی مطالب فارسی به زبان انگلیسی دارند.

۵- مترجمین ما تسلط کامل بر جستجوی کلمات، عبارات، اصطلاحات و یافتن معادل های مناسب آنها را دارند.

۶- مترجمین ترجمیتو دارای وجدان کاری بالا، تعهد و مسئولیت پذیری هستند و ترجمه را در زمان مقرر و با بهترین کیفیت تحویل می دهند.

 

چه چیزی باعث متمایز بودن ترجمیتو می شود؟

مترجمین متخصص و حرفه ای خانواده بزرگ ترجمیتو تمام سعی خود را می کنند تا ترجمه فارسی به انگلیسی انواع متون را با بهترین کیفیت و با دقت بسیار بالا ارائه دهند. ارائه ترجمه ای با کیفیت و دقیق تنها ویژگی خانواده بزرگ ترجمیتو نیست، بلکه تنها یکی از ویژگی های ما است! اعضای متبحر خانواده ترجمیتو در تلاش هستند تا همراه با ترجمه انواع متون به گسترش و توسعه علم و دانش نیز کمک کنند. مترجمین ترجمیتو قصد دارند تا با انتقال دانش و مفاهیم از زبان فارسی به انگلیسی باعث رشد و پیشرفت هر چه بیشتر ایران عزیزمان شوند.

 

ترجمیتو آگاه است

خانواده ترجمیتو می دانند که ترجمه فارسی به انگلیسی چه اهمیتی در سطح جهانی دارد. در همین راستا ترجمیتو به انتقال صحیح مطالب، شیوایی و روان بودن ترجمه، عدم وجود اشتباهات املائی، گرامری و نگارشی اهمیت بسیاری قائل هستند. ترجمیتو سعی دارد تا با بکار گیری کادری کاملا مجرب و متبحر تمام اصول نگارشی و گرامری را در ترجمه های فارسی به انگلیسی رعایت کند و باعث انتقال درست مفاهیم و دانش از زبان فارسی به انگلیسی شود. 

مترجمین ترجمیتو نیز نسبت به این امر آگاه هستند و تمام تلاش خود را می کنند تا مسئولیتی که بر شانه هایشان قرار گرفته است به درستی و با دقت تمام انجام دهند. مترجمین ما سعی دارند تا با انتقال درست و دقیق مطالب به زبان انگلیسی باعث رشد و پیشرفت و مطرح شدن کشور عزیزمان ایران در سطح جهانی شوند.

 

ترجمه متن فارسی به انگلیسی

 

چرا همه خانواده بزرگ ترجمیتو را برای ترجمه متن فارسی به انگلیسی انتخاب می کنند؟

با توجه به مفاهیمی که در قسمت بالا بیان کردیم، مشتریان با ما همراه می شوند و به خانواده ترجمیتو اعتماد میکنند و در ازای این اعتماد، ما نیز خدماتی با کیفیت بسیار بالا در اختیار آنها قرار می دهیم. دریافت خدمات و ترجمه ای با کیفیت و با دقت بالا، کمترین انتظاری است که مشتریان در ازای اعتماد خود به ما دارند، ما نیز دائما در تلاش هستیم تا پاسخگوی اعتماد مشتریان عزیز خود باشیم.

مشتریان ترجمیتو اساتید دانشگاه ها، ناشران، معلمین مدارس، دانشجوها، شرکت های داخلی و بین المللی و در کل همه افرادی هستند که همواره به دنبال بهترین می گردند. در همین راستا ما تمام سعی خود را می کنیم که با ارائه خدماتی با کیفیت عالی در زمینه ترجمه فارسی به انگلیسی انواع متون، به مشتریان خود در رسیدن به اهدافشان کمک کنیم. 

اگر شما نیز می خواهید ترجمه متن های فارسی خود را با بهترین کیفیت، مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید، متون خود را به مترجمین متخصص ترجمیتو بسپارید.

برای ثبت آنلاین سفارش اینجا کلیک کنید.