ترجمه مقاله کشاورزی

“عقل سالم در بدن سالم” از عبارت های رایج زبان فارسی است. دانشمندان سال هاست که با آزمایش ها و تحقیقات فراوان ثابت کرده اند که کیفیت زندگی انسان وابسته به نوع غذایی است که می خورد. بدن ما از غذایی که دریافت می کند سلول می سازد. پس انسان همانی می شود که می خورد. اما چه چیزی کیفیت غذایی که می خوریم را تضمین می کند؟ برای داشتن غذای سالم باید دو شرط را رعایت کرد. اول این که از مواد غذایی سالم استفاده کنیم. دوم این که مواد غذایی را به روشی طبخ کنیم که ارزش غذایی اش حفظ شود. مطالعه ترجمه مقاله کشاورزی شما را در تحقق بخشیدن به شرط اول یاری می کند.

علم کشاورزی به بشریت کمک می کند تا مواد غذایی با کیفیت بالا تولید کند. سنجش کیفیت، ایجاد کیفیت بالا و حفظ آن بسیار مهم است. با مطالعه ترجمه مقاله کشاورزی می توان از جدیدترین روش های روز دنیا بهره برد. ترجمیتو به شما کمک می کند تا با صرف هزینه مناسب به روان ترین ترجمه از مقاله های تخصصی کشاورزی دسترسی پیدا کنید.

 

علم کشاورزی چیست؟

کشاورزی علمی است که به مطالعه فرآیند تولید مواد غذایی، علوفه و الیاف از راه کاشت گیاهان می پردازد. کشاورزی مرحله مهمی را در تاریخ بشریت رقم زده است. چرا که سبب ظهور تمدن شده است. کشاورزی شامل طیف وسیعی از تخصص ها و فنون مختلفی است تا بهترین محصول با کمترین هزینه و آسیب به طبیعت زمین به دست آید. زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی جانوری، شیمی، مکانیک و انواع مهندسی ها از جمله این فنون هستند. آبیاری، تناوب زراعی، تولید و استفاده از کود، تولید و استفاده از سم برای دفع آفات از جمله مهم ترین مباحث علم کشاورزی هستند.

 

چرا مطالعه کشاورزی مهم است؟

با توجه به کمبود آب در کشور عزیزمان ایران، استفاده از تجربیات دیگر کشاورزان دنیا نقش حیاتی دارد. چرا که بیشترین کارگران در دنیا همواره در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند. ترجمیتو مترجمان زبده ای را در سراسر کشور به کار گرفته است که با علم کشاورزی آشنا هستند. ترجمه مقاله کشاورزی نیازمند آگاهی از مباحث تخصصی کشاورزی و نیز رشته های مختلف دخیل در این رشته است. خانواده ترجمیتو در سراسر کشور در تلاش است ترجمه مقاله کشاورزی شما را به بهترین شیوه ممکن ترجمه کند. امید است که کشاورزانی که می خواهند یاری رسان اقتصاد ایرانی باشند با مطالعه ترجمه مقاله کشاورزی از روش های نوین استفاده کنند. 

 

ترجمه مقاله کشاورزی

 

بحث آلودگی خاک و  آب  و به طور کلی محیط زیست امروزه از جدی ترین مسائل جهانی است. استفاده از سموم و کودهای شیمیایی از طرفی و زراعت مدرن و اصلاح نباتات از طرف دیگر از مباحثی هستند که نیازمند بازنگری های فراوان است. دسته ای از سم و کود شیمیایی به دلیل ترکبیات خطرناک به خاک و موجودات آن صدمه می زند. دسته ای دیگر مواد شیمیایی مضر نیستند ولی به دلیل باورتر کردن خاک باعث ازدیاد محصول می شوند. این کار به اکوسیستم طبیعت صدمات زیادی وارد می آورد. باید به یاد داشته باشیم که زمین امانت آیندگان نزد ماست. در کشورهای توسعه یافته مطالعات و تحقیقات زیادی در زمینه حفظ خاک و اکوسیستم طبیعی انجام شده است. ترجمیتو به شما قول مساعدت می دهد که به روز ترین یافته های دنیا را در قالب ترجمه مقاله کشاورزی در اختیارتان قرار دهد.

 

محصولات کشاورزی

محصولات کشاورزی را می توان به صورت عمده به چند دسته تقسیم کرد.

غلات

همگی از خانواده گندمیان هستند و بیشتر مصرف خوراکی دارند. از این میان می توان به گندم، جو و ذرت اشاره کرد.

 

سبزیجات

شامل برگ و پوست گیاهان می شود که بیشتر کاربرد خوراکی دارند. از بعضی سبزیجات استفاده دارویی و از بعضی دیگر در تولید مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.

 

میوه ها

میوه و در واقع دانه محصول نهایی هر گیاه است. بعضی از این محصولات جزء خوراکی های انسانی به شمار می آیند. بعضی از شمار خوراکی های حیوانات هستند. بعضی کابرد های متفاوتی دارند. به طور مثال توت فرنگی از میوه های خوردنی انسان هاست. موز از جمله خوراکی های مشترک انسان و حیوان است. آرگان میوه مورد علاقه نوعی بز در کشور مراکش است ولی برای انسان خوراکی نیست. میوه درخت کاج کاربرد خوراکی ندارد و در زینت منازل استفاده می شود.

 

الیاف

عبارتند از پنبه، کنف، ابریشم و کتان که در صنعت نساجی از جمله مواد اولیه هستند.

 

مواد خام

مثل چوب و کائوچو که در صنعت موارد استفاده بسیاری دارند.

 

مخدر 

شامل تنباکو، الکل، تریاک، کوکائین و … است. بسیاری از این مواد در داروسازی حائز اهمیت هستند. چرا که در ساخت داروهای مسکن و بیهوشی و … نقش اساسی دارند.

 

ترجمه مقاله کشاورزی

 

نکات مهم در ترجمه مقاله کشاورزی

ترجمه از یک زبان به زبان دیگر با چالش های متفاوتی رو به رو است. ترجمه تخصصی بسیار حساس تر از یک ترجمه معمولی است. ترجمیتو با جذب مترجمین مجرب در همه زمینه های تخصصی به شما اطمینان می دهد که ترجمه ای روان و قابل فهم، در عین حال باکیفیت تخصصی خواهید داشت. استفاده از اصطلاحات رایج رشته کشاورزی باعث تولید متنی می شود که حال و هوای کشاورزی دارد. به طور مثال نام بعضی حشرات آفت کشاورزی امریکا در فارسی آشنا نیست. در این موارد نام حشره را به همان صورت به کار می برند. صد البته که ترجمه نام بعضی حشرات باعث سردرگمی خواننده می شود. 

استفاده از معادلات فارسی مناسب مصوب فرهنگستان فارسی از ویژگی های متمایز گروه ترجمه کشاورزی ترجمیتو است. استفاده درست از معادلات موجب حفظ و نگهداری زبان فارسی می شود. زبانی که از نیاکان مان از گذشته های بسیار دور به ارث رسیده است و مترجمین ترجمیتو به حفظ ارزش های این زبان پایبند هستند. ترجمیتو وام دار اطمینان همراهان همیشگی خود است. خانواده ترجمیتو با مطالعه مقالات تخصصی رشته های مختلف علم خود را در سطح قابل قبولی حفظ می کند. از طرفی مترجمین ما با خواندن مقاله های ترجمه شده کشاورزی در حال بررسی نکات ترجمه جدید هستند و این نکات را با قواعد فرهنگستان فارسی مقایسه می کنند.

 

درخواست ترجمیتو از مشتریان عزیز

توصیه ترجمیتو این است که در هنگام سفارش ترجمه مقاله کشاورزی به همکاران مترجم یادآور شوید که مخاطب ترجمه کیست. به طبع ترجمه مقاله کشاورزی برای یک جمع دانشگاهی با یک مقاله در مجله عمومی بسیار فرق دارد. ترجمه مقاله کشاورزی برای یک جمع تخصصی نیازمند زبان علمی و صریحی است که به مخاطب کمک کند علم خود را در سطح بالایی حفظ کند. ترجمه مقاله کشاورزی برای یک مجله عمومی از این حیث متفاوت است که کلمات ساده تر و توضیحات روشن کننده ای می طلبد. در عین سادگی نباید به بار علمی کلمات و عبارات صدمه زد.

برای سفارش ترجمه مقاله کشاورزی به اینجا مراجعه کنید.