لوگو
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
اصول محتوانویسی

چگونه محتوایی اصولی بنویسیم ؟

 

عبارت محتوا پادشاه است را همه از بیل گیتس شنیده ایم، یک سایت اگرگرافیک فوق العاده ای داشته باشد خدمات بسیار عالی ای ارائه دهد و محصولات خوبی داشته باشد قطعا بدون یک محتوا خوب پیشرفتی نخواهد کرد. تفاوتی ندارد خدمات و کالای خود را تبلیغ می کنید یا اندیشه خود را نشر می دهید، یک محتوای قوی قادر خواهد بود مخاطب را جذب کرده و هدف شما را محقق کند .به علاوه تولید محتوا بهترین راه برای افزایش رتبه سایت در گوگل است . محتوا می تواند به شکل های مختلفی تولید و منتشر شود. انواع محتوا شامل موارد زیر است :

محتوای متنی
_ محتوای تصویری

محتوای ویدیویی
محتوای صوتی

محتوا تاثیرگذارترین عنصر در تعیین رتبه یک سایت است . هر چقدر محتوای شما کیفیت بیشتری داشته باشد قطعا کاربران بیشتری برای مطالعه اش وقت گذاشته و همین موضوع باعث بهبود رتبه سایت مد نظر در نتایج جست و جوی گوگل میشود در ادامه با ما همراه باشید تا با فرآیند تولید یک محتوای با کیفیت آشنا شوید .

 

تولیدمحتوا

 

انتخاب یک تیتر مناسب

 

 اولین کاری که برای ایجاد یک تیتر مناسب برای محتوا باید انجام دهید، تمرکز بر روی کمک به مخاطب است . یک تیتر مناسب باید مضاف بر توضیح دادن هدف محتوا، جذاب نیز باشد. با انتخاب کردن یک تیتر جالب توجه، به مخاطب می‌ فهمانید که در ادامه با چه چیزی مواجه است.

می توانید با انتخاب کلمات مثبت و منفی توجه مخاظیلن خود را جلب کنید، مانند: بهترین، عالی ترین، کامل ترین، سریع ترین، قوی ترین و … ، و کلمات منفی مانند: هرگز، بدترین ، بدون معنی ،هیچی ، متوقف کردن و …

و یا انتخاب کلمات سوالی مانند: آیا ، چگونه ، چطور ، به چه علت و …

همچنین استفاده از اعداد در تیتر ، مغز بسیار به اعداد علاقه مند است و از آنها استقبال می کند .

 

گزینش کلمات کلیدی

 

        ·            در ابتدا مخاطب خود را بشناسید و از نیازهایش آگاه شوید تا کلمات کلیدی خود را بر مبنای شناخت آن ها انتخاب کنید .

        ·            انتخاب کلمات کلیدی طولانی تر موفقیت شما را افزایش داده و به حذف رقبای شما کمک شایانی می­ کند .

        ·            جست و جوی کلمات کلیدی در موتورهای جست و جو منجر به انتخاب با ارزش ترین و پرتکرار ترین کلمات خواهد شد .

        ·            سادگی، کلید فهمیدن است . کلمات ساده و جملات کوتاه موجب می شوند خواننده در متن با موانع کمتری مواجه شود و در نتیجه درک بهتری از متن به دست آورد .

        ·            استفاده از کلمات و جمله های سوالی وپرسشی

        ·            استفاده از کلمات هم خانواده و مترادف

        ·            استفاده از کلمات کلیدی درعناوین ، دربطن محتوا ، بولد کردن و پیوند زدن به وب سایت های معتبر

 

کپی ممنوع

 

اگرچه تولید محتوای اصیل و با کیفیت زمان ‌بر و پر هزینه است، اما قطع به یقین اصالت، عاملی است که محتوای شما را از سایرین متمایز می‌ سازد. در نظر داشته باشید که گوگل قوانین بسیار سختی درکپی رایت و حق نشر دارد و البته که باهوش تر از شماست !

 

پاراگراف بندی

 

در تولید محتوا مد نظر داشته باشید که متون شما از چند بخش تشکیل شود که هر بخش دو یا سه پاراگراف کوتاه ۵۰ تا ۷۰ کلمه ای داشته باشد. هم چنین هر بخش با یک تیتر شروع شود و کلمه کلیدی حتما در پاراگراف اول محتوا وجود داشته باشد .

طول محتوا

 

محتوای تولید شده باید طول مناسبی داشته باشد و نباید کمتر از ۳۰۰ کلمه باشد. معمولا بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ کلمه محتوای قابل قبولی برای ارائه می باشد و بالای ۱۰۰۰ کلمه به شرط مفید و جذاب بودن محتوا جایگاه خوبی خواهد داشت .

تولیدمحتوا

 

شناخت رقبا

 

با جست و جو در گوگل محتوای رقبای خود را آنالیز کنید. با این کار نقاط ضعف و قوت آنها را خواهید شناخت . در نتیجه بهتر می ‌توانید از به ‌وجود آمدن کاستی ‌های مشابه جلوگیری کنید .

برای آنکه قادر باشید طیف بیشتری از افراد را مخاطب قرار دهید باید شیوه ای را در نگارش به کار بگیرید که برای همگان قابل فهم باشد . بله، مخاطبین شما همیشه افراد تحصیلکرده، باهوش یا نابغه نیستند، در نظر داشته باشید که حتی افراد تحصیلکرده هم حوصله
سردرگم شدن را ندارند. به علاوه
 محتوایی که جنبه‌ی آموزشی را نیز داشته باشد از نظر مخاطب ارزشمند تر و مفید تر جلوه می‌کند.

 

استفاده از عناصر بصری

 

خواندن محتوای متنی ممکن است کسل کننده باشد به همین علت انتخاب یک تصویر مناسب ، جذاب و با کیفیت قطعا در بهتر دیده شدن محتوای تولید شده توسط شما، موثر است. یک عکس مناسب باعث جلب توجه مخاطب شما شده و باعث می شود چیزی را که می خواهید بگویید مطالعه کنند و امکان اشتراک گذاری آن را تا ۶۵% افزایش خواهد داد. همچنین طبق بررسی های انجام شده ۹۸% از سایت هایی که در میان محتوای متنی خود از عکس یا ویدئو استفاده کرده اند جایگاه بهتری در نتایج گوگل داشته اند .

 

لینک دهی

 

توجه کنید در محتوا نویسی بهتر است از لینک ها استفاده کنید. هر محتوایی که در سایت منتشر می کنید به صفحات داخلی و دسترسی به سا
یر
 محتواها لینک قرار دهید. در محتوای خود هر جا احساس کردید که لازم است درباره موضوعی توضیح بیشتری دهید لینک دهی کنید . لینک دادن به وبسایت های معتبر به ارزشمند تر شدن محتوای شما کمک خواهد کرد .


تولیدمحتوا

 

آموزش

 

می توانید یک محتوای آموزشی ایجاد کنید . این نشان میدهد شما چقدر متفاوت هستید و متفاوت فکر میکنید . محتوا نویسی آموزشی بسیار ارزشمند است . مطمئن باشید اکثر کاربران به دنبال محتواهای آموزشی هستند . این نمونه محتوا بازخوردهای مثبتی خواهد داشت .

 

پرسش و پاسخ

یکی از مهم ترین نکات محتوا نویسی ایجاد پرسش و پاسخ است . اگر در سایت خود یک بخش پرسش و پاسخ و یا نظر سنجی دایر کنید ، می توانید تمامی پرسش ها را جمع آوری کنید و به آنها پاسخ دهید و به صورت یک محتوا در سایت قرار دهید .

 

به طور منظم تولید محتوا داشته باشید

 

باید برای محتوای خود زمان بندی داشته باشید . لازم نیست شما هر روز حجم زیادی از محتوا را در سایت خود قرار دهید . شاید تولید محتوا و قرار دادن آن در سایت هفته ای سه بار کافی باشد. همه ما می دانیم که رقبا هیچ وقت بیکار نمی مانند و برای جذب مخاطبان و تبدیل آن ها به مشتری و همچنین تبدیل مشتری قبلی به مشتری وفادار درحال تلاش هستند . پس باید برای تولید یک محتوای با کیفیت و ارزشمند زمان بگذارید .

 

 برای سفارش تولید محتوا در هر زمینه ای اینجا کلیک کنید