لوگو
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
ترجمه مقاله شهرسازی

پیش از پرداختن به ترجمه مقاله شهرسازی باید بدانیم شهر چیست. شاید مفهوم شهر یکی از اولین جنبش های مهم بشریت در طول دوران مدرنیته باشد؛ یعنی زمانی که انسان ها تصمیم گرفتند سکونتگاه خود را بزرگ تر کنند و با گسترش آن امکان دسترسی خود را به امکانات متعدد رفاهی و فرصت های بهینه افزایش دهند. در حقیقت شهر سکونتگاهی بزرگ است که شهروندان در آن به صورت دائمی اقامت دارند. شهر ها با داشتن مرکزیت اداری، سیاسی و تاریخی و با تمرکز جمعیتی بالا، اهمیت بسیار بالایی برای بشر دارند.

ادامه بقای یک شهر و حتی داشتن شهری سالم و ایده آل به عوامل متعددی بستگی دارد که شاید بتوان آن را در حوزه شهرسازی پیدا کرد. شهرسازی به عنوان مفهومی مدرن یکی از اصلی ترین دانش های مرتبط با شهر است؛ از این رو ترجمه مقاله شهرسازی نیز اهمیت پیدا می کند. حال باید بدانیم شهرسازی چیست و این رشته برجسته با چه زمینه ها و مفاهیمی سر و کار دارد.

 

مفهوم شهر سازی چیست

شهرسازی (urban engineering) یا مهندسی شهری علمی مدرن است که به ساخت و زیرساخت های شهری مربوط می شود. این علم با تعیین، طراحی، ساخت و نگهداری خیابان ها، پیاده روها، سیستم های تامین آب، سیستم فاضلاب، سیستم روشنایی خیابانی، مدیریت و دفع زباله های جامد شهری، انبارها برای مصارف مختلف، ترمیم و مرمت شهر، تعمیر و نگهداری بخش های مختلف شهری، کارهای عمومی دیگر (مانند مدیریت بحران و شن و نمک پاشی خیابان ها در مواقع اضطراری)، مدیریت و ساخت پارک های عمومی و مسیرهای دوچرخه سواری و هر مسئله ای که مربوط به شهر است سر و کار دارد. با این توصیف مدیریت شهری بر سازماندهی این شبکه ها و خدمات زیر ساختی متمرکز است؛ چرا که آن ها به طور منظم و همزمان ساخته می شوند و با اصول مدیریت مشابهی سر و کار دارند.

با این تفاسیر مهندسان شهرسازی نقش بسیار مهم و برجسته ای در مدیریت شهر ایفا می کنند. در ادامه می خواهیم ببینیم که نقش مهندسان شهرسازی در بهبود و رشد شهر چیست. پیش از آن باید بدانیم مهندسان شهرسازی چه کسانی هستند.

 

مهندسان شهرسازی چه کسانی هستند؟

ورای هر محیط در حال ساخت، یک راه حل مهندسی پیچیده وجود دارد. مهندسان شهرسازی کسانی هستند که به طور مداوم و پیوسته به حل مشکلات، برنامه ریزی و مرمت زیرساخت ها در سراسر کشور می پردازند. مهندسین شهرسازی به دنبال بهبود فضای شهری برای بهبود زندگی ساکنین شهر و شهروندان هستند.

 

نقش مهندسین شهرسازی در شهر

مهندسین شهرسازی مسئولیت مهم ساخت و نگهداری زیرساخت های شهر مانند بزرگراه ها، ساختمان ها و سیستم های آبی را بر عهده دارند که هر روز از آن ها استفاده می کنیم. چند زمینه مهم و برجسته که مهندسین شهرسازی در آن ها فعالیت می کنند عبارتند از: مدیریت ساخت و ساز؛ آلودگی آب های زیر زمینی؛ طراحی و برنامه ریزی حمل و نقل؛ طراحی، ساخت و نظارت بر امکانات نگهداری زباله؛ پیشگیری از حوادث؛ مکانیزم رودخانه و بازیابی جریان؛ مهندسی زلزله؛ پیش بینی و کنترل سیل؛ توسعه جامعه؛ نقشه برداری؛ و مدریت انرژی.

موارد فوق نشانگر نقش مهم شهرسازان یا مهندسین شهرسازی بر زندگی عموم مردم هستند.

 

ترجمه مقاله شهرسازی

 

ترجمه مقاله شهرسازی

با توجه به رشد روز افزون دانش و تخصص در عرصه های بین المللی، شاهد تغییرات سریعی در سطح جهان هستیم. آگاهی و اطلاع از این تغییرات و دستاورد های مهم بشر در زمینه های مختلف اهمیت بسزایی دارد. حوزه مهم شهرسازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. یکی از راه های مهم برای دستیابی و اطلاع از آخرین پیشرفت های روز بشر ترجمه مقالات جدید است. پس ترجمه به عنوان پلی ارتباطی نقش مهمی را در تمامی عرصه های علمی ایفا می کند.

ترجمه مقالات شهر سازی نیز به دلیل به روز کردن اطلاعات مهندسین شهرسازی داخل ایران، دارای اهمیت بسیار زیادی است. مهندسین شهرسازی برای انجام تحقیقات خود، به کارگیری روش های نوین ساخت و ساز و همین طور مدیریت شهر به مقالات بین المللی نیاز دارند. در این میان وظیفه مهم ارائه ترجمه ای دقیق بر عهده مترجمین است. ترجمیتو نیز بخشی از خانواده بزرگ مترجمین ایران است و با آگاهی از مسئولیت مهم خود برای ترجمه هر چه بهتر و دقیق تر مقالات شهر سازی تلاش می کند.

 

مقالات شهرسازی با چه مفاهیمی سر و  کار دارند؟

مفاهیمی که معمولا مقالات شهرسازی با آن سر و کار دارند، عبارتند از : زیبایی، ایمنی، زاغه‌ نشینی، انحطاط، فرسودگی، بازسازی و بازنوسازی شهری، حمل و نقل، شهرک های اقماری، توسعه پایدار، ابعاد زیست‌ محیطی، نور و صدا، پایداری اجتماعی، پایداری اقتصادی، حریم شهر، محدوده شهر، طرح تفصیلی، طرح جامع، زیر محله، نمای شهر، منظر شهری، محورهای شهری، کاربری، مشاع، پیلوت، محوطه‌ سازی شهری، کیفیت محیط، پاسخ دهندگی فضای شهری، سرزندگی، پیاده مداری، اجتماع پذیری و فضا.

شهرسازی یک مفهوم میان رشته ای است و معمولا با علوم دیگری نیز ارتباط دار
د. برخی از این علوم عبارتند از: ریاضیات، علوم مهندسی، علوم مدنی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم روانشناسی.

هر یک از این مفاهیم و علوم دارای ارتباط خاصی با شهرسازی هستند و خود در مواردی به عنوان رشته ای جداگانه در علوم شهری تدریس می شوند. این مفاهیم و علوم در عرصه های جهانی دارای معادل های متفاوتی هستند؛ از این رو ترجمه درست آن ها بسیار حائز اهمیت است.

 

ترجمه مقاله شهرسازی

 

مترجمین متخصص ترجمیتو در ترجمه مقاله شهرسازی

با توجه به اهمیت شهرسازی در زندگی بشریت و همین طور در شهر، ترجمه مقاله شهرسازی مستلزم داشتن مهارت های خاصی از سوی مترجم است. ترجمیتو با داشتن کادری مجرب از مترجمین مهندس شهرساز توانایی ارائه ترجمه ای تخصصی در این زمینه را دارد. مترجمین ترجمیتو کاملا با اصطلاحات و واژگان تخصصی رشته شهرسازی آشنایی دارند و با داشتن درک بالایی از این رشته می توانند مقالات خارجی و بین المللی را به درستی ترجمه کنند و به پیشرفت علم شهرسازی در داخل کشور عزیزمان کمک کنند.

شما می توانید با خیالی آسوده ترجمه مقاله شهرسازی خود را به دست مترجمین مجرب و حرفه ای ترجمیتو بسپارید. بدون شک مترجین ترجمیتو با داشتن تعهد و وجدان کاری بالا، تمام تلاش خود را در انجام به موقع و هر چه بهتر ترجمه شما خواهد کرد.

شما مشتریان عزیز می توانید هم اکنون برای ثبت آنلاین سفارش ترجمه مقاله شهرسازی خود از این قسمت اقدام کنید.