لوگو
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
ترجمه مقاله علوم سیاسی

حتما شنیده اید که بیشتر افراد می گویند “من به سیاست کاری ندارم”، یا این که “سیاست برای مردم عادی نیست”. در واقع بیشتر مردم تصور می کنند که سیاست چیزی به جز محیطی است که در آن زندگی و کار می کنند. ولی ایراد چنین تفکری این است که این افراد نمی دانند که سیاست با هوایی که هر لحظه تنفس می کنند در آمیخته است. به عبارت دیگر، هر قدمی که ما در زندگی بر می داریم، پیامد های سیاسی و اجتماعی دارد. ترجمیتو در این راستا، با ارائه ترجمه مقاله علوم سیاسی سعی در شکل دهی صحیح به تفکرات سیاسی جامعه ایرانی دارد.

پیش از هر چیز، با هم درباره علوم سیاسی می خوانیم و تعریفی مختصر و مفید را از آن ارائه خواهیم داد.

 

علوم سیاسی به چه نوع علومی اطلاق می شود؟

در واقع، علوم سیاسی یکی از زیر شاخه های علوم اجتماعی است. همان طور که از نامش پیداست، در علوم سیاسی، پژوهش گران به مطالعه دولت ها، حکومت ها و سیاست ها می پردازند. 

علم سیاست خودش شامل زیر بخش هایی نظیر فلسفه سیاست، فلسفه اخلاق، اقتصاد سیاسی، الهیات سیاسی، تاریخ و هر رشته دیگری است که به سیاست بپردازد. به عبارت دیگر، موضوعاتی در زیر رشته های علوم سیاسی قرار می گیرند که هدفشان شناسایی راهی برای رسیدن به یک حکومت ایده آل و آرمانی باشد.

ترجمیتو با ترجمه مقاله علوم سیاسی، این زیر رشته ها را بررسی می کند و اطلاعات جامع و مفیدی را در اختیار جامعه علم دوست ایرانی قرار می دهد.

 

تاریخچه علوم سیاسی

ارسطو را به عنوان پدر علم سیاست می شناسند. با این حال، اولین نوشته هایی  که به کشور داری و امور حکومتی پرداختند و تلاش کردند تا اصولی را برای داشتن دولتی ایده آل بنیان گذاری کنند، متعلق به سقراط و سپس افاطون بودند. بعد ها، شاگرد نابغه افلاطون، ارسطو، این اصول را اصلاح و دسته بندی کرد و با اضافه کردن اصول و قواعد حکومت داری خودش به این مجموعه، آن را کامل کرد.

علم سیاست، پیوند نزدیک و جدا نشدنی با فلسفه دارد. قبل از شکل گیری علوم سیاسی مدرن، این فلسفه بود که اصول سیاسی و حکومت داری را در خود جای می داد. 

در حال حاضر نیز، علوم سیاسی مدرن از ابعاد گوناگون فلسفه کمک می گیرد تا بتواند ایده آل ترین تئوری ها را در زمینه حکومت داری تدوین کند.

 

ترجمه مقاله علوم سیاسی

 

مقاله علوم سیاسی

علوم سیاسی یک رشته دانشگاهی رسمی و رایج است که در دانشگاه های سراسر جهان تدریس می شود. دانشجویان زیادی در این رشته تحصیل می کنند و نیاز دارند تا مقاله های علوم سیاسی را بخوانند و بنویسند. البته که مقاله علوم سیاسی برای این دسته از افراد از اهمیت زیادی برخودار است. ولی این امر به معنای بی اهمیت بودن مقاله های سیاسی برای دیگر افراد جامعه نیست. 

همان طور که قبلا گفتیم، هر قدمی که ما در زندگی بر می داریم، دارای پیامد های سیاسی و اجتماعی است، از تماشای یک برنامه ساده تلویزیونی گرفته تا شرکت در میهمانی خودمانی و شرکت در یک قرعه کشی بزرگ. حتما می پرسید این ها چه ربطی به سیاست دارند؟ اگر پاسخ این سوال را خودتان نمی دانید، پیشنهاد ما این است که مقاله های علوم سیاسی را حتما بخوانید.

در ادامه مثال هایی را که در بالا برای پیامد های سیاسی و اجتماعی اقدامات ساده در زندگی عنوان کردیم برای شما شرح می دهیم.

 

پیامدهای سیاسی و اجتماعی اقدامات روزانه ما

تمام فعالیت هایی که مثال زدیم، صرف نظر از منفی یا مثبت بودن آن ها، برای افراد یک جامعه “برنامه ریزی” شده اند. سوال این نیست که آیا این برنامه ریزی برای اهداف خوب یا بد انجام می شود. موضوع اصلی این است که تمام ابزار هایی که در دست دولت مردان و قانون گذاران قرار دارند، به نحوی برای هدایت مردم استفاده می شوند. حتی اگر تصور کنید که داوطلبانه در این فعالیت ها شرکت کرده اید، در نهایت خواهید فهمید که شما به این سمت کشانده شده اید.

این برنامه ریزی که به هدایت افراد جامعه می انجامد، هدف غایی علوم سیاسی است؛ زیرا همان طور که گفتیم، سیاست مداران به دنبال راهی برای ساختن حکومتی ایده آل هستند و این حکومت تنها با کنترل موفق افراد جامعه میسر می شود.

پس تقریبا تمامی فعالیت هایی که ما تصور می کنیم به صورتی داوطلبانه انجام داده ایم، همگی پیامد هایی سیاسی و اجتماعی دارند. ترجمیتو با ترجمه مقاله علوم سیاسی سعی می کند دید باز تری به خوانندگان دهد تا بتوانند به صورتی آگاهانه در فعالیت های سیاسی و اجتماعی کشور عزیزمان ایران شرکت کنند.

 

ترجمه مقاله علوم سیاسی

همه نظریه پردازان و جامعه شناسان در زمینه علوم سیاسی ایرانی نیستند؛ و شاید به جرات بتوان گفت که صریح ترین و بزرگ تر
ین تئوری های موجود درباره سیاست متعلق به سیاستمداران غیر ایرانی هستند.

برای این که بتوانید این نظریه های مهم را بخوانید و از محتویات و تفاسیر آن ها مطلع شوید، باید حتما متن زبان اصلی آن را به زبان فارسی ترجمه کنید.

از یک سو ترجمه متون علوم سیاسی کاری دشوار است و نیازمند صرف وقت و انرژی بسیار است. از طرف دیگر، برای درک این متون انگلیسی باید در زمینه علوم سیاسی تحصیل کرده باشید. پیشنهاد ما به شما این است که ترجمه مقاله علوم سیاسی خود را به دست مترجمین زبده ترجمیتو بسپارید تا هم در وقت و هم انرژی خود صرفه جویی کنید.

 

ترجمه مقاله علوم سیاسی

 

ترجمیتو و ترجمه مقاله علوم سیاسی

ترجمیتو، با بهره گیری از خدمات بهترین و زبده ترین مترجمین سراسر کشور، شبکه ای عظیم از حرفه ای های ترجمه را ایجاد کرده است تا تمامی کسانی که نیاز به ترجمه متون خود دارند بتوانند به راحتی راهی برای دسترسی به اطلاعات داشته باشند.

در این میان، یکی از مهم ترین گروه هایی که ترجمیتو در اختیار دارد، گروه ترجمه مقاله علوم سیاسی است. این گروه از افرادی تشکیل شده است که همگی در زمینه علوم و فلسفه سیاسی تحصیل کرده اند و به روز ترین اطلاعات را در این زمینه دارند. شما می توانید با آسودگی خیال ترجمه مقاله علوم سیاسی خود را به مترجمین ترجمیتو بسپارید.

هم اکنون برای ثبت آنلاین سفارش ترجمه مقاله علوم سیاسی خود از این قسمت اقدام کنید.