ترجمه مقاله برق

برق از جمله نعمت های زندگی بشر امروزی است که نقش پر رنگی در آسایش وی دارد. در واقع الکتریسیته پایه های جامعه صنعتی مدرن را می سازد. کاربرد گسترده برق سبب شده از آن در مواردی شامل حمل و نقل، گرایش، ایجاد روشنایی، مخابرات و محاسبات استفاده شود. با مطالعه ترجمه مقاله برق می توان از جدیدترین دستاورد های مهندسی برق جهان مطلع شد و استفاده کرد. ترجمیتو به شما کمک می کند تا با صرف هزینه مناسب به روان ترین ترجمه از مقاله های تخصصی برق دسترسی پیدا کنید.

 

علم مهندسی برق چیست؟

مهندسی برق زیر مجموعه ای از علوم گسترده مهندسی است. این رشته در مورد الکتریسیته، الکترومغناطیس و الکترونیک مطالعه می کند. از طرفی به بررسی موارد کاربرد آن ها هم می پردازد. فراگیر شدن استفاده از انرژی الکتریکی و افزایش نیاز به انتقال و پردازش اطلاعات، مهندسی برق را به یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین زمینه های مهندسی و صنعت تبدیل کرده است.

مهندسین برق از الکتریسیته یا برای انتقال انرژی بهره می برند و یا برای پردازش اطلاعات ازآن استفاده می کنند. پس می توان گفت مهندسی برق به دو قسمت عمده تقسیم می شود:

قسمت اول: بررسی و طراحی سیستم های انتقال و تبدیل انرژی الکتریکی مثل توربین آبی و بادی

 

ترجمه مقاله برق

 

قسمت دوم: بررسی  و طراحی سیستم های الکترونیکی برای پردازش و انتقال اطلاعات مثل رایانه، رادار و سامانه های مخابراتی

 

شاخه های مهندسی برق

مهندسی برق به طور عمده در ایران به پنج شاخه تقسیم می شود.

 

۱- برق قدرت

وظیفه مهندسی قدرت این است که انرژی الکتریکی تولید کند. سپس انرژی تولیدی را منتقل و توزیع کند. برق قدرت دستگاه هایی نظیر ترانسفورمر و موتور برقی می سازد.

 

۲- مخابرات

مهندس مخابرات در حوزه ارسال و دریافت اطلاعات فعالیت می کند. مهندسی مخابرات می تواند ارتباطی پرسرعت، امن و آسان ایجاد کند. خواه ارتباط بین دو کاربر باشد خواه بین میلیون ها کاربر. فرقی هم نمی کند که در کجای این کره خاکی باشد. زندگی انسان با مهندسی مخابرات دچار دگرگونی های فراوانی شده است. از آثار گسترش مهندسی مخابرات می توان به رادیو، تلویزیون، اینترنت و ماهواره های ارتباطی و تحقیقاتی اشاره کرد.

 

۳- الکترونیک

مهندسی الکترونیک مدارهایی را طراحی می کند که بر اساس خاصیت الکترومغناظیسی فعال هستند؛ سپس با کار گذاشتن قطعات الکتریک و با بهره گیری از الکترومغناطیس به عملکرد مورد انتظار دست پیدا می کند. به طور مثال مدار رادیو به شنوندگان امکان می دهد تا همه سیگنال های رادیویی به جز سیگنال ایستگاه مورد نظر را فیلتر کنند.

 

۴- کنترل

مهندسی کنترل، سیستمی را به روش مدل سازی ریاضی طراحی می کند. سپس به بررسی دینامیک آن می پردازد تا کنترل کننده های مورد نظر را ایجاد کند. هدف از طراحی کنترل کننده این است که سیستم مورد نظر را به رفتاری مطلوب وادار سازیم. رفتار مطلوب می تواند معیارهایی از قبیل سرعت، دقت، مصرف سوخت و زمان باشد.

 

۵- مهندسی پزشکی

این شاخه از مهندسی یکی از تازه ترین رشته های تکنولوژی است. این رشته در نظر دارد که پزشکان را در زمینه تشخیص و درمان یاری کند. مهندسی پزشکی باعث گسترش دقت و تنوع در تشخیص شده است و این گستردگی نیاز حیاتی به دستگاه های اختراع شده تشخیص دارد. تا کنون دستگاه هایی از جمله ECG ،MRI و CT-Scan کمک بسیاری به دنیای پزشکی کرده اند.

 

ترجمه مقاله برق

ترجمه از یک زبان به زبان دیگر با چالش های زیادی رو به رو است. ترجمه تخصصی بسیار حساس تر از یک ترجمه معمولی است. ترجمیتو با جذب مترجمین مجرب در همه زمینه های تخصصی به شما اطمینان می دهد که ترجمه ای روان و قابل فهم و در عین حال با کیفیت تخصصی خواهید داشت. استفاده از اصطلاحات رایج رشته مهندسی برق باعث می شود ترجمه حال و هوای مهندسی برق را حفظ کند. ترجمیتو ویژگی های کاملا متمایزی دارد. این تمایز سبب شده همراهان زیادی به هزینه دریافتی و کیفیت ارائه شده اطمینان داشته باشند.

 

نکات مهم در ترجمه مهندسی برق

از جمله تمایزات این است که ترجمیتو در ترجمه مقاله برق بر آن شده تا طبق دستور العمل فرهنگستان زبان فارسی در شاخه مهندسی برق، عمل کند. دستورالعمل ها می گویند گاهی از معادلات فارسی استفاده کنید. چرا که زبان ما گنجایش کافی برای تخصص ها دارد. گاهی هم برعکس؛ توصیه می شود از اصلاحات رایج بین المللی رشته برق استفاده شود. چرا که فارسی سازی باعث می شود گیرایی مطلب علمی کاهش پیدا کند. مثلا فارسی سازی نام دستکگاه های تولیدی مهندسی پزشکی هم سخت است و هم خواننده را سردرگم می کند.

 

ترجمه مقاله برق

 

انجمن جهانی مهندسی برق

موسسه مهندسان برق و الکترونیک جهان به IEEE معروف است. این انجمن به پیشبرد فناوری در حوزه های وابسته به مهندسی برق و کامپیوتر کمک می کند. از میان فعالیت های مهم این انجمن، می توان به چاپ مقاله، برگزاری کنفرانس و انتشار نشریه های مهندسی اشاره کرد. البته تالیف و چاپ کتابچه های راهنما در زمینه استانداردهای برق، از جمله فعالیت های خاص این کمیته در سطح بین المللی به شمار می آید. استانداردهای این موسسه طیف وسعی از موضوعات را در بر می گیرند؛ از جمله مهندسی پزشکی، فناوری اطلاعات، مخابرات و نانوفناوری.

زبان رسمی انجمن مهندسی برق و الکترونیک انگلیسی است. ترجمیتو یاری رسان مهندسین عزیز است تا در جریان استانداردهای جدید برق قرار گیرند.

 

درخواست ترجمیتو از مشتریان گرانقدر

ترجمیتو به مشتریان گرامی توصیه می کند که در هنگام سفارش ترجمه مقاله برق به مترجم توضیح دهند که مخاطب ترجمه چه کسانی هستند. به طبع ترجمه مقاله برق برای یک جمع تخصصی با یک ترجمه در روزنامه عمومی بسیار تفاوت دارد. ترجمه مقاله برق برای یک جمع تخصصی نیازمند زبان علمی و صریحی است که به مخاطب کمک کند دانش خود را در سطح بالایی حفظ کند. ترجمه مقاله برق برای یک روزنامه از این حیث فرق دارد که کلمات ساده تر و توضیحات روشن کننده ای می طلبد. ترجمیتو تضمین می کند که در عین سادگی به بار علمی کلمات و عبارات صدمه ای وارد نخواهد شد.

از سوی دیگر سفارش ترجمه مقاله برق برای مخاطب عام حائز اهمیت فراوانی است. این سفارش ها باعث بالاتر رفتن دانش عمومی مردم اجتماع می شود. با بالاتر رفتن دانش آحاد مردم خود به خود فرهنگ جامعه تکامل پیدا می کند و ارزش های برتر به تدریج جایگزین ضدارزش ها می شوند.

توجه داشته باشید که برای سفارش ترجمه مقاله برق از اینجا اقدام کنید.