ترجمه مقاله عمران

در باور عموم دیوار چین تنها پدیده انسانی است که از فضا قابل رویت است. فضانوردان بسیاری بارها این موضوع را تکذیب کرده اند ولی این مسئله هنوز در باور عوام جای دارد. در واقع بسیاری از پدیده‌ های انسان‌ ساز، به خصوص در نور شب از فضا قابل رویت هستند. تشخیص دیوار چین با چشم غیر مسلح از هر نقطه ‌ای در مدار زمین کاملاً غیر ممکن است. همه می دانیم که با داشتن اطلاعات غلط نمی توان راه درستی را در زندگی پیمود. می توان با مطالعه مقالات خارجی اطلاعات دقیق تری به دست آورد. سایت ترجمیتو به شما کمک می کند تا با مطالعه ترجمه مقاله عمران اطلاعات خود را در سطح جهانی حفظ کنید.

 

مهندسی عمران

مهندسی عمران یکی از شاخه‌ های مهندسی است که به طراحی، نگهداری و ساخت سازه‌ های مصنوعی می پردازد. سازه های مصنوعی عبارتند از جاده‌، کانال‌، سد، ساختمان‌ و غیره. شاید بتوان گفت که فعالیت های مهندسی عمران از مصر باستان آغاز شده است که احتمالاً به بین دو هزار تا چهار هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می گرشدد.

هنگامی که بشر زندگی عشایری را رها کرد؛ خود را محتاج به ساخت‌ و ساز دید تا سرپناهی برای خود تامین کند. در همان زمان گسترش حمل‌ و نقل به نحو فزاینده‌ ای اهمیت یافت و به اختراع چرخ و همچنین آغاز دریانوردی منجر شد. مهندسی عمران از هدایت منابع بزرگ قدرت در طبیعت برای آسایش انسان استفاده می کند و راه‌، پل‌، قنات‌‌ و اسکله می سازد. همچنین قدرت مصنوعی را هدایت می کند تا برای اهداف مختلفی ماشین‌ آلات و سازه های مسکونی و تجاری بسازد. مهندسی عمران، حد واصل مهندسی نظامی و مهندسی غیرنظامی است.

 

چه کسی مهندس عمران است؟

به کسی مهندس عمران گفته می شود که در زمینه طراحی و ساخت کارهای اختصاصی و عمومی تحصیل کرده است. به بیان دیگر مهندس عمران هواپیما، جاده‌، راه‌ آهن، منبع آب و تصفیه، پل‌، سد و ساختمان‌ می سازد. تا پیش از دوران مدرن، تفاوت واضحی بین مهندسی عمران و معماری وجود نداشت؛ و اغلب از این دو عنوان به جای یکدیگر استفاده می شد.

 

ترجمه مقاله عمران

 

هدف مطالعه ترجمه مقاله عمران چیست؟

مطمئنا همه می دانیم که کشور عزیزمان با پدیده تلخ کم آبی رو به رو است. یکی از علل به وجود آمدن کم آبی و خشکسالی حفر بی رویه چاه های عمیق در مناطق مختلف است. سال ها پیش با ورود تکنولوژی جدید، چاه‌ های عمیق جانشین قنات شدند و استفاده از موتور پمپ به تدریج رایج شد و تمامی مناطق ایران را در برگرفت. احداث چاه‌ های عمیق بدون برنامه‌ ریزی، خود باعث خشک شدن ۹۰ درصد از قنوات گردید به گونه ‌ای که احیای آن ها امکان پذیر نیست زیرا حفر چاه های عمیق سطح آب را به میزان زیادی پایین برده است.

مهندسین از دانش ریاضیات، منطق و اقتصاد و تجربه و دانش تاکتیکی برای یافتن راه حل های مناسب استفاده می کنند. باید توجه داشت که مناسب بودن یک مدل ریاضی وقتی ثابت می شود که مورد بررسی و آنالیز قرار گیرد. معمولا راه حل های منطقی مختلفی وجود دارد. مهندسین می کوشند تا طراحی مناسبی برای ویژگی های مورد نظر پیش ‌بینی کنند و آنالیز را قبل از تولید در مقیاس کامل انجام دهند. مراحل بررسی نمونه شامل مدل مقیاس، شبیه ‌سازی، تست تخریبی و غیرتخریبی است. مهندسین مسئولیت ایجاد طرحی را به عهده می گیرند که موجب کم ترین آسیب ممکن به عموم مردم و طبیعت می شود. مهندسان سراسر دنیا تجربیات خود را در قالب مقاله مهندسی عمران منتشر می کنند و با این کار به همکاران خود برای رسیدن به هدف والای عمران یاری می رسانند.

 

مدیریت منابع در مهندسی عمران

کار مهم و منحصر به فرد مهندس تعیین آگاهی و تفسیر محدودیت ها در طراحی است تا موفق ترین نتیجه حاصل شود. این محدودیت ها شامل منابع در دسترس و محدودیت های فیزیکی و فنی و انعطاف‌ پذیری برای اصلاحات آینده است. البته عوامل دیگری مثل شروط هزینه، امنیت، بازار، سودمندی و ارتقای خدمات نیز دخیل هستند. مهندسین با آگاهی از این محدودیت ها، ویژگی هایی را برای هدف یا سیستم قابل مشاهده ایجاد می کنند.

ترجمیتو با ارائه سرویس ترجمه مقاله عمران در خدمت مهندسین عزیز کشور است تا از تجربیات مهندسان خارجی بهرمند شوند. اگر شما قصد ساخت و ساز دارید و تحصیل کرده رشته عمران نیستید نیازمند اطلاعاتی دقیق هستید. مطالعه متون خارجی اصول ساخت و ساز راه روشنی را در برابر دیدگان شما قرار خواهد داد. ترجمیتو به شما کمک می کند تا با مطالعه ترجمه مقاله عمران، سازه خود را با امن ترین و به صرفه ترین راه ممکن به اتمام برسانید.

 

نگاهی به گستردگی مهندسی عمران

مهندسی عمران دارای زیرشاخه های فراوانی است من جمله : مهندسی محیط زیست، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی حمل و نقل، علوم زمین، مهندسی شهری، مهندسی سازه‌ های دریایی، مدیریت سواحل، نقشه ‌برداری و مهندسی سازه.

خانواده ترجمیتو متشکل از گروه های مختلف ترجمه تخصصی است. گروه ترجمه مقاله عمران یکی از این گروه هاست. این تیم با داشتن دانش و سابقه ترجمه مهندسی عمران، پیرو اهداف ترجمیتو است. ترجمه روان، استفاده از معادلات فارسی مناسب، به کار بردن اصطلاحات کاربردی و متن ویرایش شده از جمله خدمات گروه ترجمیتو هستند.

 

ترجمه مقاله عمران

 

موسسه های معتبر جهانی مهندسی عمران

در اینجا شما را با دو موسسه معتبر جهانی در زمینه مهندسی عمران آشنا می کنیم.

 

انجمن مهندسان عمران آمریکا

انجمن مهندسان عمران آمریکا یا ASCE دارای صد و چهل هزار عضو از بین مهندسان عمران سراسر دنیا است. عضویت رسمی این انجمن نیازمند دارایی دو شرط است. شرط اول داشتن مدرک کارشناسی مهندسی عمران از یک دانشگاه معتبر است. شرط دوم این است که جواز حرفه ‌ای مهندسی یا پنج سال سابقه کار در زمینه عمران داشته باشید. اکثر مهندسان عمران برای باخبر بودن از اخبار، پروژه ‌ها عضو این انجمن هستند. کمک کردن و دادن اطلاعات و تجربیات از اصول اولیه عضویت در این انجمن است.

 

موسسه مهندسان عمران انگلیس

موسسه مهندسان عمران انگلیس یا ICE دارای بیش از هشتاد هزار عضو از مهندسان عمران سراسر دنیاست. این موسسه با مسئولیت محدود، ارائه دهنده خدمات آموزشی، استخدام، چاپ و نشر و خدمات قراردادی است.

سایت ترجمیتو با ارائه ترجمه روان از انجمن های فوق به شما کمک می کند با آشنایی با تفکرات بین المللی گامی بزرگ در راه پیشرفت کشور عزیزمان بردارید. ساخت مجتمع های مسکونی و تجاری ایمن در برابر زلزله، طراحی شهری با کمترین بار ترافیکی، کاهش آسیب های صنعتی وارده به طبیعت و ساخت خودروهای با کیفیت و ایمن تنها گوشه ای از افق های پیش روی ترجمه مقاله عمران در ایران است.

برای سفارش ترجمه مقاله عمران به اینجا مراجعه کنید.