ترجمه مقاله مامایی

همه ما شنیده ایم که زایمان طبیعی از شدیدترین دردهایی است که انسان می تواند تحمل کند. از طرفی آمار زاد و ولد در گستره تاریخ بشریت بسیار زیاد است. پس چه چیزی به تحمل این درد عظیم کمک می کرده است؟ به طور حتم به مرور زمان مجموعه دانش و فنونی ایجاد شده است که به زنان باردار می پرداخته. هدف این علم کمک به داشتن دوران بارداری سالم و در نهایت زایمانی ایمن بوده است. در حال حاضر علم مذکور تکامل و توسعه پیدا کرده و مامایی اکنون یکی از شاخه های مهم علم پزشکی به حساب می آید. مطالعه تازه های علم مامایی به آحاد جامعه توصیه می شود؛ چرا که جمعیت مورد مطالعه علم مامایی نه تنها زنان، بلکه کودکان و نوجوانان و مردان نیز هستند. ترجمیتو با ارائه ترجمه مقاله مامایی با کیفیت و ارزان در خدمت هم میهنان عزیز است.

 

علم مامایی چیست؟

مامایی یا قابلگی شاخه ای از علوم پزشکی و بهداشت است که به بارداری و زایمان می پردازد. هدف علم مامایی فراهم کردن سلامت مادر و جنین است. حیطه شغلی مامایی در مباحثی چون بارداری، زایمان، بیماری های زنان، جنین شناسی، نوزادان و مراقبت های مربوطه، بهداشت و تغذیه مادر و کودک و تنظیم خانواده است. مطالعه تاریخ مامایی در ایران نشان می دهد که مامایی به دو دسته سنتی و مدرن تقسیم می شود. دوره سنتی که سابقه ای به درازای تاریخ ایران زمین دارد، به دست زنانی رقم خورده است که ماما یا قابله خوانده می شدند. قابله به صورت تجربی در کار زایمان زنان استاد می شد و کمک حال مادران باردار بود. قابله در اموری مثل بیماری های زنان و سقط و نازایی و ختنه دختران مداخله می کرد.

دوره مدرن مامایی تقریبا از یک قرن قبل در ایران آغاز شد. این درس رفته رفته به عنوان یکی از شاخه های دروس حرفه پزشکی مدرسه دارالفنون شناخته شد. در حال حاضر ماما به خانمی اطلاق می شود که در رشته مامایی و به صورت دانشگاهی تحصیل کرده است. حیطه کاری مامایی مدرن بسیار وسیع است. به گفته استادان این حرفه، کار یک ماما قبل از شکل گیری نطفه هر انسان آغاز می شود و تا پایان زمان حیات ادامه پیدا می کند.

 

ترجمه مقاله مامایی

 

چرا مامایی مهم است؟

سلامت و پویایی یک جامعه به سلامت جسمی و روحی افراد آن وابسته است. یک جامعه سالم به دنبال رشد و شکوفایی روزافزون است و آمار اعمال ناپسند، جرم و جنایت کمتری دارد. مردم خوشحال و آزاده هستند و به یکدیگر احترام می گذارند.

همانطور که ذکر شد علم مامایی از مدت ها قبل از شروع بارداری وارد میدان می شود. خانواده ای که قبل از اقدام به بچه داری با مامای متبحر مشورت کنند و برنامه متناسب و معقولی ترتیب دهند، فرزند سالم تری به دنیا خواهند آورد. ضمنا با این کار، هم سلامت جسمی و روحی مادر حفظ می شود و هم سلامتی و وضعیت فرزندان دیگر و پدر خانواده مد نظر قرار می گیرد. مامایی به خانواده ها در دوره شیرخواری و کودکی مشاوره می دهد. در امور پیش از بلوغ و بهداشت بلوغ، راهنمایی های سازنده ای ارائه می دهد. در امور جوانان و ازدواج یاری رسان زوج های جوان است. در مسائلی چون نازایی، بیماری های منتقله جنسی، بیماری های زنان، سقط جنین و روش های جلوگیری از بارداری هم دخیل است.

نتیجه می گیریم که مامایی در راه سلامت خانواده و در واقع جامعه گام بر می دارد و با کمک به زنانی که قصد بارداری دارند و یا صاحب کودکان خردسال هستند، تندرستی نسل آینده را تضمین می کند. گروه ترجمه مقاله مامایی ترجمیتو در خدمت شماست تا با ارائه ترجمه مقاله مامایی توانایی های خود را ثابت کند.

شاخه های مامایی

رشته مامایی در ایران در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های متفاوتی دارد. در حال حاضر شش گرایش و رشته برای مامایی در نظر گرفته شده است. لازم به توضیح است که سخن کوتاه می کنیم و معرفی گرایشات در مقطع دکتری را به وقتی دیگری می سپاریم. 

 

مدیریت مامایی

مدیریت مامایی ابتدا نیازهای ابعاد مختلف مامایی را بررسی می کند؛ سپس به اعتبار بخشی به حوزه های مختلف مامایی می پردازد.

 

بهداشت باروری

بهداشت باروری شروط باروری سالم را بررسی می کند؛ نیازهای موجود را می یابد و در نهایت خدمات تخصصی را در زمینه های بهداشت مادر و کودک و باروری ارائه می دهد. مدیریت و سامان بخشی خدمات بهداشتی از جمله وظایف دیگر بهداشت باروری است.

 

مامایی قانونی

مامایی قانونی به آموزش و پژوهش جنبه پزشکی قانونی و قضایی در مسائل مامایی می پردازد.

 

مامایی جامعه نگر

ارائه کلیه خدمات مامایی به زنان و برنامه ریزی پیرامون آن هدف اصلی مامایی جامعه نگر است. مامایی جامعه نگر گروه های زنان آسیب پذیر را شناسایی می کند تا رفاه بهداشتی مناسبی فراهم آورد.

 

آموزش مامایی

تربیت نیروی انسانی متعهد و ماهر با استفاده از علم روز دنیا و پیشرفت های چشمگیر پزشکی اساس آموزش مامایی است.

 

مشاوره مامایی

شناسایی مشکلات جنسی و ابعاد روانشناختی در روابط زوجین و ارائه راه حل مناسب از جمله وظایف مشاوره در مامایی است.

 

ترجمه مقاله مامایی

 

چرا ترجمه مقاله مامایی را به ترجمیتو بسپاریم؟

ترجمیتو با جذب مترجم در سراسر کشور در راستای ارائه ترجمه با کیفیت و روان می کوشد. ترجمه مقاله مامایی علاوه بر آشنایی با قواعد زبان انگلیسی و زبان فارسی، نیازمند آشنایی با اصطلاحات پزشکی و معادلات فارسی است. چه بسیارند مترجمینی که تنها کلمات را ترجمه می کنند و حاصل کار متنی می شود که فهوای کلام نویسنده را نمی رساند. خانواده ترجمیتو با ترجمه مقاله مامایی کاملا آشنا هستند و متنی روان و علمی در اختیار همراهان همیشگی خود می گذارند.

ترجمه مهارتی است که ظرافت و تکنیک های خاصی می طلبد. ترجمه متن تخصصی بسیار پیچیده تر از ترجمه متن عمومی است. مترجمین ما با توانایی خود در ترجمه مقاله مامایی شما را به جمع همراهان همیشگی ترجمیتو دعوت می کنند. کافی است به ترجمیتو اعتماد کنید تا با صرف هزینه ای منصفانه، در مدت زمان محدود ترجمه ای دقیق و شیوا در اختیار داشته باشید.

شناخت مخاطب تاثیر به سزایی در رسیدن به هدف مقاله دارد. لازم می بینیم که تاکید کنیم در هنگام سفارش، مخاطب مقاله را مشخص کنید. بدیهی است که ترجمه مقاله مامایی برای یک جمع دانشگاهی با تولید محتوای سایت عمومی تفاوت زیادی دارد. خانواده ترجمیتو با توانایی ترجمه برای مجامع مختلف، از سایر گروه های ترجمه متمایز است و به طور مداوم سعی می کند جایگاه خود را حفظ کند.

برای سفارش ترجمه مقاله مامایی از اینجا اقدام کنید.