ترجمه مقاله مهندسی مکانیک

اگر از علاقه مندان اتومبیل باشید، بی شک نام شرکت های خودرو سازی فراری، بوگاتی، پورشه و لامبورگینی به گوشتان خورده است. جالب است بدانید که بنیان گذاران این مؤسسات به نام، همگی در رشته مهندسی مکانیک تحصیل کرده اند. مهندسی مکانیک یکی از قدیمی ترین و گسترده ترین رشته های حوزه مهندسی است. ترجمیتو با ارائه ترجمه مقاله مهندسی مکانیک سعی دارد تا به جامعه مهندسین و علاقه مندان به علم و فناوری خدمت کند. مترجمین مهندسی مکانیک یکی از گروه های خانواده ترجمیتو را تشکیل می دهند که با مهارت بالا در حوزه ترجمه و اطلاعات تخصصی مهندسی مکانیک شما را به مطالعه ادامه مطلب دعوت می کنند.

 

مهندسی مکانیک چه رشته ای است؟

مهندسی مکانیک شاخه ای از علوم مهندسی است که با طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه ها و ماشین آلات سر و کار دارد. با وجود سابقه هزاران ساله مهندسی مکانیک، این رشته در طی انقلاب صنعتی به عنوان یک حوزه مجزا شناخته شد. مهندسی مکانیک بر پایه های علوم مکانیک، دینامیک، ترمو دینامیک، دانش مواد، تحلیل سازه ها و الکتریسیته استوار است. مهندس مکانیک از اصول اساسی نیرو، انرژی، حرکت و گرما استفاده می کند تا با دانش و تخصص خود، سیستم های مورد نیاز را تولید کند. مهندسی مکانیک مبدع و تولید کننده گستره وسیعی از دستگاه ها، فرآورده ها و فرآیند ها است.

در نظر اول دستگاه تهویه و تصفیه هوا چندان با دستگاه برش لیزری مرتبط نیست؛ اما مهندسی مکانیک با تخصص خود هر دو سیستم را طراحی کرده و ساخته است. این رشته به میزان زیادی با شاخه های دیگر مهندسی هم پوشانی دارد؛ از جمله مهندسی عمران، مهندسی دریا، مهندسی شیمی، مهندسی راه آهن و ماشین های ریلی، مهندسی رباتیک، مهندسی هسته ای، مهندسی نفت و … دانش آموختگان کلیه رشته های مهندسی برای پیشبرد اهداف خود ملزوم به مطالعه اصول مهندسی مکانیک هستند. کافی است ترجمه مقاله مهندسی مکانیک را به خانواده ترجمیتو بسپارید تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید و بهترین کیفیت را در اختیار داشته باشید.

 

عرصه حضور مهندسی مکانیک

مهندس مکانیک با گذراندن واحد های دانشگاهی، دانش فنی و مهارت مدیریتی را به دست می آورد. با توجه به گستردگی حوزه فعالیتی، مهندس مکانیک شایستگی خدمت رسانی در مجامع مختلفی را دارد. در ادامه به اختصار به بررسی برخی زمینه های شغلی می پردازیم.

 

زمینه طراحی

مهندسی مکانیک توان آن را دارد که ماشین آلات و دستگاه های متفاوتی بسازد که محصول مورد نظر را تولید کنند؛ می تواند موتور موشک و جت بسازد یا مبدل های حرارتی مثل بویلر تولید کند و یا وسایل نقلیه ای چون کامیون و کشتی و هواپیما طراحی کند؛ یا طرح سیستم های تهویه، سرمایش و گرمایش ساختمان ها را ایجاد کند؛ سامانه لوله کشی سازه های مختلف را طراحی و پیاده کند و یا حتی تجهیزاتی چون توربین و پمپ و کپرسور بسازد.

 

ترجمه مقاله مهندسی مکانیک

 

زمینه تحلیل

مهندسی مکانیک وظیفه دارد انتقال گرما را بررسی کرده و مکانیک سیالات را تحلیل کند. ارتعاشات مکانیکی و آکوستیکی را بسنجد و کمانش ستون ها و تیر ها و ورقه ها را اندازه گیری کند تا در نهایت علت خستگی، خزش و شکست دستگاه ها و سامانه را بیابد و مساله را مترفع سازد.

 

زمینه آزمایش

مهندس مکانیک با ایجاد آزمون های غیر مخرب و آزمایش کیفیت، قابلیت اطمینان فرآیند ها و دستگاه ها را بررسی می کند. ضعف ها را می یابد تا به بهبود عملکرد سیستم منجر شود.

 

فرآیند ساخت و تولید

مهندسی مکانیک در این زمینه روش های مختلف ساخت و شکل دهی دستگاه ها را توضیح می دهد و روش کار و محصول نهایی را بررسی می کند؛ مثلا روش های اتصال و جوشکاری، طراحی و ساخت قالب ها، روش های ریخته گری و …

شایان ذکر است که مهندسی مکانیک تلاش می کند در زمینه های علوم نوین نیز جایگاه خود را استوار سازد. به طور مثال تعامل مهندسی مکانیک و فناوری نانو به نتایج درخشانی در آینده ای نزدیک منجر خواهند شد. سیستم های دارو رسانی در ابعاد نانو و نانو ربات ها تنها گوشه ای از دستاوردهای عظیم مهندسی مکانیک در افق دانش های مدرن است.

 

چرا باید ترجمه مقاله مهندسی مکانیک را مطالعه کرد؟

در سطور بالا عنوان کردیم که مهندسی مکانیک از وسیع ترین شاخه های مهندسی است. دانش مکانیک به طور مداوم در حال پیشرفت است تا آسایش بیشتری برای کره زمین و ساکنانش فراهم آورد. آگاهی از تجربیات و پژوهش های انجام شده و به کار گرفتن آن ها به تحکیم موقعیت شغلی همه مهندسین کمک می کند.

مطالعه ترجمه مقاله مهندسی مکانیک کاهش اتلاف منابع و دست یابی به بهترین نتیجه ممکن را به دنبال دارد. هنگامی که اکثریت مهندسین با اطلاع از تازه های علم مکانیک به فعالیت بپردازند، رفته رفته رقابت سالمی بین دانش آموختگان مهندسی ایجاد می شود. رقابت سالم به شایسته سالاری می انجامد و در نهایت گام بزرگی در توسعه و بهبود وضعیت اقتصادی و صنعتی کشور عزیزمان برداشته می شود.

 

ترجمه مقاله مهندسی مکانیک

 

ترجمه مقاله مهندسی مکانیک را به ترجمیتو بسپارید

آموختن علم آن هم تنها از راه مطالعه بسیار سخت است. حال اگر متن مورد مطالعه به درستی نگاشته و ویرایش نشده باشد، نه تنها به اندوختن دانش کمکی نمی کند بلکه مخاطب را از ادامه مطالعه دلسرد می کند. ترجمیتو با در اختیار گرفتن مترجمین مجرب در تمامی زمینه های تخصصی از جمله مهندسی مکانیک، مقالات تخصصی شما را به صورت فنی و تخصصی ترجمه می کند. ارائه ترجمه ای که اتمسفر مهندسی بر آن حکم فرما باشد، از اهداف اصلی و ویژگی های متمایز ترجمیتو است.

متنی که در آن اصطلاحات تخصصی ترجمه نشده و معادلات فارسی به کار برده شده آشنا نیستند، هم از نظر تکنیکی ایراد دارد و هم حق مطلب را ادا نکرده است. از طرفی فارسی سازی عبارات مصطلح و کاربردی مجمع مهندسان ایران نیز زیبایی متن را از بین می برد و مخاطب را سر در گم می کند. به طور مثال استفاده از کلمه مکانیال ویبریشن به جای عبارت فارسی ارتعاشات مکانیکی هم خواننده را دچار سو ء تفاهم می کند و هم از نظر ویراستاری اشتباه است. در عوض هم استفاده از واژه دینامیک کاربردی است و هم کلمه پویایی ولی دینامیک مصطلح تر است.

 

سخن آخر

ترجمه مقاله مهندسی مکانیک یکی از ترجمه های دشوار و تخصصی است که هر مترجمی شایستگی و علم پرداختن به آن را ندارد. به همین خاطر، ترجمیتو در این زمینه از فارغ التحصیلان این رشته دعوت کرده است تا به عنوان مترجم با ما همکاری داشته باشند.

این امر بزرگترین تضمینی است که می توانیم در رابطه با ارائه یک ترجمه با کیفیت در زمینه مهندسی مکانیک به شما عزیزان عرضه کنیم.

برای ثبت سفارش ترجمه مقاله مهندسی مکانیک از اینجا اقدام کنید.